0
فیلتر محصولات
قیمت
تومان تومان
سایز توپ
برند
کیفیت
فیلتر

توپ فوتسال


خرید توپ فوتسال اصل و نحوه ی انتخاب آن

خرید توپ فوتسال اصل و نحوه ی انتخاب آن به طور کامل وابسته به شناخت و آگاهی شما از توپ های فوتسال است.  چه پدر و مادری باشید که فرزندتان را به تازگی برای تمرین ورزش فوتسال می‌برید، و چه یک مربی حرفه ای باشید که نگران عملکرد تیمتان یا بازیکنی باشید ، باید روی یک توپ مناسب سرمایه گذاری کنید، ما راهنمایی برای آسان‌تر کردن تصمیم گیری در مورد بهترین توپ فوتسال برای شما ارائه می‌دهیم.

 •      شناخت انواع توپ ها : توپ ها انواع مختلفی دارند، چه در داخل خانه و چه در فضای باز و اساسا بسته به جایی که قرار است بازی کنید : زمین سفت (چمن طبیعی)، چمن مصنوعی، خیابان (بتنی یا آسفالت)، زمین (سالن ورزشی) و حتی یک ساحل شنی.

 • شناخت بهتر توپ فوتسال : توپ های فوتسال برای استفاده در داخل سالن و روی سطوح سفت طراحی شده است. توپ های فوتسال از نظر اینکه آیا می توان از آنها برای تمرین یا بازی استفاده کرد طبقه بندی می شود و مدل های خاصی فقط برای بازیکنان حرفه ای وجود دارد. بنابراین قیمت توچ های فوتسال بر این اساس متفاوت خواهد بود.  

 

 •      جنس توپ فوتسال برای استفاده های مختلف : اگر در داخل سالن، یا روی سطوح سخت بازی می کنید، به توپی نیاز دارید که با فوم ساخته شده باشد تا وزن بیشتری داشته باشد و کمتر پرش کند. لایه ی بیرونی توپ نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. توپ های فوتسال دایما شوت می شوند و در معرض ضربه  هستند و بر روی زمین و یا کف پوشهای سخت قرار می گیرند. بنابراین هرچه پوشش توپ مقاوم‌تر باشد، توپ‌ها دوام بیشتری خواهند داشت.

 

 •      روکش توپ فوتسال : روکش توپ های فوتسال به شکل 32 شش ضلعی هستند که به صورت پانل های نرم و قابل دوختن با دست می باشند که باعث دوام بیشتر توپ می شود. استفاده از ماشین آلات برای دوخته شدن توپ فوتسال، و یا استفاده از حرارت یا ترکیبی از هر دو گزینه که توسط بسیاری از تولید کنندگان توپ فوتسال استفاده می شود ، نتایج خوبی را نشان می دهد.

آشنایی با توپ های فوتسال و تکنیک های تولید این محصول

توپ های فوتسال با تکنیک های بسیار خاصی تولید میشود. انواع مختلفی از توپ فوتسال در بازار وجود دارد. برخی از توپ های فوتسال ممکن است به طور خاص فقط برای استفاده در فضای داخل سالن طراحی شوند، در حالی که برخی دیگر را می توان هم در داخل سالن و هم در فضای باز استفاده کرد. 

برخی ویژگی های انواع توپ فوتسال

 • توپ‌های فوتسال که برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند ممکن است کمی بادوام‌تر از توپ‌های مخصوص فضای سالنی باشند.
 • علاوه بر این، برخی از توپ‌های فوتسال با رنگ‌های درخشان طراحی شده‌اند که این موضوع به بازیکنان کمک می کند تا هنگام بازی، توپ را واضح‌تر ببینند. این رنگ‌های روشن برای بازیکنانی که بعداً در شب در فضای باز بازی می‌کنند بسیار مفید است.
 • تمام توپ های فوتسال به دلیل وجود یک لایه اضافی از فوم که در قسمت داخلی توپ ایجاد شده، سنگین هستند ، بنابراین دارای پرش کمتری می باشند.
 • علت استفاده از لایه ی اضافی و داشتن وزن سنگین تر برای توپ های فوتسال به این علت است که، امکان بازی بهتر در زمین کوچکتر با بازیکنان کمتر را فراهم می کند. 

یک نکته هنگام خرید توپ فوتسال

هنگام خرید یک توپ فوتسال به این نکته دقت کنید و به دنبال توپ های کم پرش باشید. اگر به دنبال خرید بهترین توپ فوتسال هستید و پیدا کردن نوع مناسب آن از لحاظ اندازه و وزن برای شما دشوار است ، ما می توانیم به شما در انتخاب درست کمک کنیم. در ادامه با انواع سایزبندی توپ های فوتسال آشنا خواهیم شد.

سایز توپ های فوتسال

سایز توپ فوتسال کاملا با یک توپ فوتبال متفاوت است. اکثر توپ‌های فوتسال با اندازه و وزنی بسیار سبک‌تر از توپ‌های فوتبال ساخته می‌شوند، بنابراین برای استفاده توسط بازیکنان و در داخل سالن ها مناسب‌تر هستند. علاوه بر این کوچک بودن اندازه توپ فوتسال نسبت به توپ فوتبال به این علت است که کنترل توپ فوتسال توسط بازیکنان آسان تر شود و به همین دلیل سرعت بازی فوتسال بیشتر از فوتبال است. توپ های فوتسال می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند و این مسئله مهم است که بدانید کدام اندازه برای استفاده شما مناسب است. به طور کلی توپ های فوتسال کوچکتر از توپ های سنتی فوتبال هستند.

تفاوت های توپ فوتسال با توپ فوتبال

 •  در واقع اندازه یک توپ فوتسال از یک توپ معمولی فوتبال کوچکتر است.
 • توپ فوتسال به دلیل مواد به کار رفته در داخل هر توپ و عوامل دیگر، نسبت به توپ فوتبال دارای قدرت پرتاب کمتری است.
 •  در نهایت برخلاف تصور رایج، توپ فوتسال معمولاً وزن کمتری نسبت به توپ فوتبال دارد.
 •  در فوتسال نیاز به توپ بزرگ چندان ضروری نیست، زیرا دروازه ها نسبتاً کوچک هستند، بنابراین دروازه بان ها می توانند حتی اگر توپ کمی کوچک باشد، آن را مدیریت کنند .
 • توپ فوتسال به گونه ای ساخته شده است که باعث می شود قدرت پرش آن کمتر از توپ فوتبال باشد. 

عوامل موثر در میزان پرش یک توپ

عوامل متعددی در پرش یک توپ نقش دارند از جمله مواد داخلی توپ و فشار هوا بر این موضوع تاثیر گذارند. به طور کلی توپ‌های فوتسال حاوی فوم یا پنبه یا هر ماده دیگری در داخل خود هستند که باعث می‌شود هوای کمتری در آنها وجود داشته باشد و همچنین کمی نرم‌تر شوند.

سایز توپ های فوتسال و توپ های فوتبال

ورزش فوتسال عمدتاً از توپ‌های سایز 4 استفاده می‌کند که از نظر اندازه کوچکتر از توپ‌های استاندارد فوتبال هستند. به طور خاص، توپ های فوتسال معمولاً از سایز 1 تا سایز 5 هستند، اگرچه سایز 4 بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. دور توپ فوتسال مورد تایید فیفا باید بین 24.61 اینچ تا 25 اینچ باشد.

توپ فوتسال 2

وزن استاندارد توپ فوتسال

وزن استاندارد توپ فوتسال تفاوت چندانی با توپ های فوتبال ندارد. باور عمومی در دنیای فوتبال این است که توپ فوتسال از توپ فوتبال سنگین تر است. با این حال، این مورد به طور کلی نمی تواند صحیح باشد. بیایید در مورد وزن توپ های فوتسال صحبت کنیم. 

وزن رسمی توپ های فوتسال و فوتبال

 • وزن توپ رسمی فوتبال سایز 5 معمولاً باید بین 14.4 اونس (410 گرم) تا 15.8 اونس (450 گرم) باشد.
 • در مورد توپ فوتسال باید گفت که این توپ سایز 4 است و وزن آن معمولاً بین 14.1 اونس (400 گرم) تا 15.5 اونس (440 گرم) است.

ما فقط تصور میکنیم توپ فوتسال سنگینتر است!

به عبارت دیگر، در حالی که وزن برخی از توپ‌های فوتسال بیشتر از توپ‌های معمولی فوتبال است، اما بیشتر اوقات وزن توپ‌های فوتسال کمتر از یک توپ فوتبال است . من معتقدم دلیل اصلی اینکه برخی افراد گمان می کنند که وزن توپ فوتسال بیشتر می باشد، این است که وقتی با یک توپ فوتسال در زمین بازی می کنید،  از آنجایی که توپ فوتسال پرتاب کمتری دارد، هنگام ضربه زدن به آن احساس سنگینی دارید . علاوه بر این، توپ فوتسال متراکم است، زیرا اندازه کوچکی دارد اما وزن نسبتاً زیادی دارد، به همین دلیل حس سنگین بودن را به شما القا می کند. از سوی دیگر، شوت زدن به توپ معمولی فوتبال می‌تواند راحت‌تر باشد ، بنابراین برخی افراد ممکن است فکر کنند که توپ فوتبال سبک‌تر از توپ فوتسال است، در حالی که بیشتر اوقات اینطور نیست. 

وزن استاندارد فیفا برای توپ فوتسال

طبق اعلام فیفا ، وزن توپ سایز 5 باید  410 تا 450 گرم باشد، .نابراین، حداقل و حداکثر وزن در هنگام تست برای یک توپ فوتسال 10 گرم سبکتر از یک توپ معمولی است که در فضای باز استفاده می شود.

همه چیز در مورد شیوه ی ساخت توپ های سالنی یا توپ فوتسال

توپ سالنی دوختی و توپ سالنی پرسی به شیوه های متفاوتی ساخته می شوند. حتما شما هم تا به حال به این فکر کرده اید که توپ های فوتسال از چه چیزی ساخته شده اند ؟ در اینجا ما به طور کامل لایه های داخلی و خارجی یک توپ فوتسال را شرح می دهیم . 

 • در زیر لایه زیبای توپ های فوتسال،  یک لایه داخلی که از جنس لاستیک بوتیل مخصوص است و قسمت داخل آن با میکروالیاف تقویت شده است. استفاده از این ترکیب به جهت این است که جهش کم توپ های فوتسال را در مقایسه با یک فوتبال معمولی تضمین شود و  علاوه براین کنترل آن را نیز بسیار آسان تر باشد. 
 • برایتثبیت توپ و اطمینان از گرد ماندن آن، 32 پانل با چندین لایه از مواد نساجی لایه ی خارجی توپ را پوشش داده اند. آستر استفاده شده در توپ های فوتسال به تنظیم نرمی و بهبود تماس بین توپ و پا کمک می کند. لایه بیرونی توپ از چرم مصنوعی پلی اورتانPU  ساخته شده است. سطح این ماده می تواند "براق"، "دانه" یا "الگو" باشد ، که برای دوام و استحکام بالا از الیاف PU زیادی تشکیل شده است. این ترکیب با هم یک سطح قوی ، با نرمی ثابت ایجاد می کند. 
 • تمام توپ‌های فوتسال حرفه ای دارای یک دریچه از جنس بوتیل هستند که با فوم پوشانده شده است تا هنگام باد کردن توپ، لایه ی داخلی توپ سوراخ نشود. توپ های فوتسال استفاده شده در میادین جهانی با دست دوخته می شوند. دارای 32 پانل با استفاده از 630 دوخت و 60 کوک گوشه به هم دوخته شده و با گره دوبل بسته می شوند . این کار مخصوصا برای ایجاد دوام بیشتر توپ انجام می گیرد.

 

آخرین بروزرسانی : 19 شهریور1401 - شماره 14010001

ادامه مطلبنمایش کمتر

فهرست

دسته بندی

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست آرزوها ایجاد کنید.

ورود / ثبت نام