توپ

 • توپ فوتسال
  توپ فوتسال


  خرید توپ فوتسال اصل و نحوه ی انتخاب آن

  خرید توپ فوتسال اصل و نحوه ی انتخاب آن به طور کامل وابسته به شناخت و آگاهی شما از توپ های فوتسال است.  چه پدر و مادری باشید که فرزندتان را به تازگی برای تمرین ورزش فوتسال می‌برید، و چه یک مربی حرفه ای باشید که نگران عملکرد تیمتان یا بازیکنی باشید ، باید روی یک توپ مناسب سرمایه گذاری کنید، ما راهنمایی برای آسان‌تر کردن تصمیم گیری در مورد بهترین توپ فوتسال برای شما ارائه می‌دهیم.

  •      شناخت انواع توپ ها : توپ ها انواع مختلفی دارند، چه در داخل خانه و چه در فضای باز و اساسا بسته به جایی که قرار است بازی کنید : زمین سفت (چمن طبیعی)، چمن مصنوعی، خیابان (بتنی یا آسفالت)، زمین (سالن ورزشی) و حتی یک ساحل شنی.

  • شناخت بهتر توپ فوتسال : توپ های فوتسال برای استفاده در داخل سالن و روی سطوح سفت طراحی شده است. توپ های فوتسال از نظر اینکه آیا می توان از آنها برای تمرین یا بازی استفاده کرد طبقه بندی می شود و مدل های خاصی فقط برای بازیکنان حرفه ای وجود دارد. بنابراین قیمت توچ های فوتسال بر این اساس متفاوت خواهد بود.  

   

  •      جنس توپ فوتسال برای استفاده های مختلف : اگر در داخل سالن، یا روی سطوح سخت بازی می کنید، به توپی نیاز دارید که با فوم ساخته شده باشد تا وزن بیشتری داشته باشد و کمتر پرش کند. لایه ی بیرونی توپ نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. توپ های فوتسال دایما شوت می شوند و در معرض ضربه  هستند و بر روی زمین و یا کف پوشهای سخت قرار می گیرند. بنابراین هرچه پوشش توپ مقاوم‌تر باشد، توپ‌ها دوام بیشتری خواهند داشت.

   

  •      روکش توپ فوتسال : روکش توپ های فوتسال به شکل 32 شش ضلعی هستند که به صورت پانل های نرم و قابل دوختن با دست می باشند که باعث دوام بیشتر توپ می شود. استفاده از ماشین آلات برای دوخته شدن توپ فوتسال، و یا استفاده از حرارت یا ترکیبی از هر دو گزینه که توسط بسیاری از تولید کنندگان توپ فوتسال استفاده می شود ، نتایج خوبی را نشان می دهد.

  آشنایی با توپ های فوتسال و تکنیک های تولید این محصول

  توپ های فوتسال با تکنیک های بسیار خاصی تولید میشود. انواع مختلفی از توپ فوتسال در بازار وجود دارد. برخی از توپ های فوتسال ممکن است به طور خاص فقط برای استفاده در فضای داخل سالن طراحی شوند، در حالی که برخی دیگر را می توان هم در داخل سالن و هم در فضای باز استفاده کرد. 

  برخی ویژگی های انواع توپ فوتسال

  • توپ‌های فوتسال که برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند ممکن است کمی بادوام‌تر از توپ‌های مخصوص فضای سالنی باشند.
  • علاوه بر این، برخی از توپ‌های فوتسال با رنگ‌های درخشان طراحی شده‌اند که این موضوع به بازیکنان کمک می کند تا هنگام بازی، توپ را واضح‌تر ببینند. این رنگ‌های روشن برای بازیکنانی که بعداً در شب در فضای باز بازی می‌کنند بسیار مفید است.
  • تمام توپ های فوتسال به دلیل وجود یک لایه اضافی از فوم که در قسمت داخلی توپ ایجاد شده، سنگین هستند ، بنابراین دارای پرش کمتری می باشند.
  • علت استفاده از لایه ی اضافی و داشتن وزن سنگین تر برای توپ های فوتسال به این علت است که، امکان بازی بهتر در زمین کوچکتر با بازیکنان کمتر را فراهم می کند. 

  یک نکته هنگام خرید توپ فوتسال

  هنگام خرید یک توپ فوتسال به این نکته دقت کنید و به دنبال توپ های کم پرش باشید. اگر به دنبال خرید بهترین توپ فوتسال هستید و پیدا کردن نوع مناسب آن از لحاظ اندازه و وزن برای شما دشوار است ، ما می توانیم به شما در انتخاب درست کمک کنیم. در ادامه با انواع سایزبندی توپ های فوتسال آشنا خواهیم شد.

  سایز توپ های فوتسال

  سایز توپ فوتسال کاملا با یک توپ فوتبال متفاوت است. اکثر توپ‌های فوتسال با اندازه و وزنی بسیار سبک‌تر از توپ‌های فوتبال ساخته می‌شوند، بنابراین برای استفاده توسط بازیکنان و در داخل سالن ها مناسب‌تر هستند. علاوه بر این کوچک بودن اندازه توپ فوتسال نسبت به توپ فوتبال به این علت است که کنترل توپ فوتسال توسط بازیکنان آسان تر شود و به همین دلیل سرعت بازی فوتسال بیشتر از فوتبال است. توپ های فوتسال می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند و این مسئله مهم است که بدانید کدام اندازه برای استفاده شما مناسب است. به طور کلی توپ های فوتسال کوچکتر از توپ های سنتی فوتبال هستند.

  تفاوت های توپ فوتسال با توپ فوتبال

  •  در واقع اندازه یک توپ فوتسال از یک توپ معمولی فوتبال کوچکتر است.
  • توپ فوتسال به دلیل مواد به کار رفته در داخل هر توپ و عوامل دیگر، نسبت به توپ فوتبال دارای قدرت پرتاب کمتری است.
  •  در نهایت برخلاف تصور رایج، توپ فوتسال معمولاً وزن کمتری نسبت به توپ فوتبال دارد.
  •  در فوتسال نیاز به توپ بزرگ چندان ضروری نیست، زیرا دروازه ها نسبتاً کوچک هستند، بنابراین دروازه بان ها می توانند حتی اگر توپ کمی کوچک باشد، آن را مدیریت کنند .
  • توپ فوتسال به گونه ای ساخته شده است که باعث می شود قدرت پرش آن کمتر از توپ فوتبال باشد. 

  عوامل موثر در میزان پرش یک توپ

  عوامل متعددی در پرش یک توپ نقش دارند از جمله مواد داخلی توپ و فشار هوا بر این موضوع تاثیر گذارند. به طور کلی توپ‌های فوتسال حاوی فوم یا پنبه یا هر ماده دیگری در داخل خود هستند که باعث می‌شود هوای کمتری در آنها وجود داشته باشد و همچنین کمی نرم‌تر شوند.

  سایز توپ های فوتسال و توپ های فوتبال

  ورزش فوتسال عمدتاً از توپ‌های سایز 4 استفاده می‌کند که از نظر اندازه کوچکتر از توپ‌های استاندارد فوتبال هستند. به طور خاص، توپ های فوتسال معمولاً از سایز 1 تا سایز 5 هستند، اگرچه سایز 4 بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. دور توپ فوتسال مورد تایید فیفا باید بین 24.61 اینچ تا 25 اینچ باشد.

  توپ فوتسال 2

  وزن استاندارد توپ فوتسال

  وزن استاندارد توپ فوتسال تفاوت چندانی با توپ های فوتبال ندارد. باور عمومی در دنیای فوتبال این است که توپ فوتسال از توپ فوتبال سنگین تر است. با این حال، این مورد به طور کلی نمی تواند صحیح باشد. بیایید در مورد وزن توپ های فوتسال صحبت کنیم. 

  وزن رسمی توپ های فوتسال و فوتبال

  • وزن توپ رسمی فوتبال سایز 5 معمولاً باید بین 14.4 اونس (410 گرم) تا 15.8 اونس (450 گرم) باشد.
  • در مورد توپ فوتسال باید گفت که این توپ سایز 4 است و وزن آن معمولاً بین 14.1 اونس (400 گرم) تا 15.5 اونس (440 گرم) است.

  ما فقط تصور میکنیم توپ فوتسال سنگینتر است!

  به عبارت دیگر، در حالی که وزن برخی از توپ‌های فوتسال بیشتر از توپ‌های معمولی فوتبال است، اما بیشتر اوقات وزن توپ‌های فوتسال کمتر از یک توپ فوتبال است . من معتقدم دلیل اصلی اینکه برخی افراد گمان می کنند که وزن توپ فوتسال بیشتر می باشد، این است که وقتی با یک توپ فوتسال در زمین بازی می کنید،  از آنجایی که توپ فوتسال پرتاب کمتری دارد، هنگام ضربه زدن به آن احساس سنگینی دارید . علاوه بر این، توپ فوتسال متراکم است، زیرا اندازه کوچکی دارد اما وزن نسبتاً زیادی دارد، به همین دلیل حس سنگین بودن را به شما القا می کند. از سوی دیگر، شوت زدن به توپ معمولی فوتبال می‌تواند راحت‌تر باشد ، بنابراین برخی افراد ممکن است فکر کنند که توپ فوتبال سبک‌تر از توپ فوتسال است، در حالی که بیشتر اوقات اینطور نیست. 

  وزن استاندارد فیفا برای توپ فوتسال

  طبق اعلام فیفا ، وزن توپ سایز 5 باید  410 تا 450 گرم باشد، .نابراین، حداقل و حداکثر وزن در هنگام تست برای یک توپ فوتسال 10 گرم سبکتر از یک توپ معمولی است که در فضای باز استفاده می شود.

  همه چیز در مورد شیوه ی ساخت توپ های سالنی یا توپ فوتسال

  توپ سالنی دوختی و توپ سالنی پرسی به شیوه های متفاوتی ساخته می شوند. حتما شما هم تا به حال به این فکر کرده اید که توپ های فوتسال از چه چیزی ساخته شده اند ؟ در اینجا ما به طور کامل لایه های داخلی و خارجی یک توپ فوتسال را شرح می دهیم . 

  • در زیر لایه زیبای توپ های فوتسال،  یک لایه داخلی که از جنس لاستیک بوتیل مخصوص است و قسمت داخل آن با میکروالیاف تقویت شده است. استفاده از این ترکیب به جهت این است که جهش کم توپ های فوتسال را در مقایسه با یک فوتبال معمولی تضمین شود و  علاوه براین کنترل آن را نیز بسیار آسان تر باشد. 
  • برایتثبیت توپ و اطمینان از گرد ماندن آن، 32 پانل با چندین لایه از مواد نساجی لایه ی خارجی توپ را پوشش داده اند. آستر استفاده شده در توپ های فوتسال به تنظیم نرمی و بهبود تماس بین توپ و پا کمک می کند. لایه بیرونی توپ از چرم مصنوعی پلی اورتانPU  ساخته شده است. سطح این ماده می تواند "براق"، "دانه" یا "الگو" باشد ، که برای دوام و استحکام بالا از الیاف PU زیادی تشکیل شده است. این ترکیب با هم یک سطح قوی ، با نرمی ثابت ایجاد می کند. 
  • تمام توپ‌های فوتسال حرفه ای دارای یک دریچه از جنس بوتیل هستند که با فوم پوشانده شده است تا هنگام باد کردن توپ، لایه ی داخلی توپ سوراخ نشود. توپ های فوتسال استفاده شده در میادین جهانی با دست دوخته می شوند. دارای 32 پانل با استفاده از 630 دوخت و 60 کوک گوشه به هم دوخته شده و با گره دوبل بسته می شوند . این کار مخصوصا برای ایجاد دوام بیشتر توپ انجام می گیرد.

   

  آخرین بروزرسانی : 19 شهریور1401 - شماره 14010001

 • توپ فوتبال
  توپ فوتبال

  توپ فوتبال

  فوتبال محبوب‌ترین ورزش در جهان است، و با چنین طرف‌داران زیادی، جای تعجب نیست که تعداد زیادی توپ فوتبال مختلف برای بازیکنان در همه سطوح وجود داشته باشد. این مقاله در مورد توپ فوتبال و برخی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین توپ‌های فوتبال در بازار امروز است. در این مقاله نگاهی جامع به توپ‌های فوتبال، از جمله مواردی که هنگام خرید یک توپ باید به آن توجه کنید و انواع مختلف توپ فوتبال می‌اندازیم. همچنین بهترین توپ‌های فوتبال حال حاضر در بازار را انتخاب می‌کنیم.

  توپ فوتبال

  بهترین توپ فوتبال 

  یافتن بهترین توپ فوتبال ممکن است کار سخت و دلهره‌آوری باشد، هنگام انتخاب توپ فوتبال باید به چند نکته مانند اندازه، جنس و قیمت آن توجه کرد. مهم‌ترین عامل در انتخاب یک توپ فوتبال مناسب بدون شک اندازه مناسب است. شما باید مطمئن شوید که توپی که می‌خواهید بخرید آن‌قدر بزرگ است که بتوانید به‌راحتی به آن ضربه بزنید، اما به یاد داشته باشید که نباید آن‌قدر بزرگ باشد که کنترل آن دشوار گردد. از سوی دیگر انتخاب درست جنس توپ فوتبال نیز مهم است. برخی از توپ‌های فوتبال از چرم و برخی دیگر از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند. در گام آخر قیمت توپ را بررسی کنید، به یاد داشته باشید که بهترین توپ‌های فوتبال همیشه گران‌ترین توپ‌ها نیستند. در واقع، بسیاری از گزینه‌های عالی باقیمت‌های بسیار مناسب در دسترس شما هستند. با کمی تحقیق، می‌توانید بهترین توپ فوتبال را متناسب با بودجه و نیاز خود پیدا کنید.

  4 دسته ی اصلی توپ فوتبال

  توپ های فوتبال در مجموع به 4 دسته ی کلی تقسیم بندی می شود که هر کدام از آن ها برای شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

  • توپ مسابقات رسمی

  • توپ مسابقات معمولی

  • توپ تمرین

  • توپ های تمرین تکنیکی

  همانطور که اشاره کردیم هرکدام از این توپ ها کاربرد خاص خودشان را دارند برای مثال توپ مسابقات رسمی که توپ های فوق العاده با کیفیتی هستند برای مسابقات بسیار مهم مانند مسابقات جام جهانی و یا لیگ های خاص مورد استفاده قرار می گیردند. در اکثر اوقات برند های بزرگی نظیر آدیداس، مولتن، آل اشپرت و ... مسئولیت تولید این توپ هارا بر عهده می گیرند.

  مدل توپ دیگری که به آن اشاره کردیم توپ های مخصوص مسابقات سطح پایین تر مانند مسابقات لیگ های معمولی تر و بازی های دوستانه است. این مدل توپ های نیز کیفیت بسیار بالایی دارند. توپ های تمرین فوتبال هم همانطور که از اسمشان مشخص است مخصوص تمرین مورد استفاده قرار می گیرند. توپ های تکنیکی هم بیشتر برای انجام حرکات نمایشی و تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرند.

  بهترین توپ فوتبال

  توپ فوتبال اورجینال

  مهم نیست در چه سطحی بازی می‌کنید، داشتن یک توپ فوتبال که دارای کیفیت بالایی باشد برای بازیکنان آماتور و یا حرفه‌ای مهم است. طیف وسیعی از توپ‌های فوتبال از جمله توپ ‌های ارزان‌قیمت و سبک گرفته تا توپ‌های حرفه‌ای برای مسابقه‌های برتر در بازار وجود دارد. با وجود تنوع توپ‌های بسیار زیاد برای خریدن، ممکن است انتخاب و خرید توپ مناسب تاحدوی مشکل به نظر برسد.

  انواع مختلف توپ فوتبال برای انتخاب و خرید وجود دارد، اما کدام یک مناسب نیاز شما است؟ در واقع می‌توان گفت که همه چیز به قیمت، رنگ و طرح توپ بستگی دارد.  وقتی صحبت از قیمت به میان می‌آید، طیف گسترده‌ای از توپ‌های فوتبال در قیمت‌های مختلف را می‌توانید مشاهده کنید. اگر بودجه کمی دارید، می‌توانید یک توپ عالی با قیمت کمتر از 20 دلار پیدا کنید. بااین‌حال، اگر به دنبال یک توپ حرفه‌ای هستید، باید انتظار داشته باشید که نزدیک به 100 دلار برای آن بپردازید.  در مورد رنگ‌ها نیز گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. محبوب‌ترین رنگ‌ها سفید، مشکی و قرمز هستند، اما انتخاب‌های دیگری از جمله صورتی، آبی و سبز نیز وجود دارد. آخرین گزینه طراحی توپ فوتبال است.

   دو نوع اصلی توپ فوتبال وجود دارد:

   پانل‌های سنتی و توپ‌های پنج‌ضلعی که مدرن‌تر هستند. توپ فوتبال با طراحی پانل سنتی محبوب‌ترین گزینه برای انتخاب است؛ زیرا کنترل بهتر و همچنین ضربه‌زدن راحت‌تر را به بازیکنان ارائه می‌دهد. بااین‌حال، توپ‌های پنج‌ضلعی شکل در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند؛ زیرا آیرودینامیک بهتری ارائه می‌دهند.

  توپ فوتبال اورجینال

  نحوه انتخاب توپ فوتبال اصل

  انتخاب یک توپ فوتبال اصل کار ساده‌ای به نظر می‌رسد تا زمانی که بسیاری از گزینه‌های موجود را ببینید و بررسی کنید. برای خرید یک توپ فوتبال که دارای مواد، اندازه‌ها و انواع مختلف است، ممکن است گیچ کننده و  دلهره‌آور باشد. اما نترسید، ما تمام ویژگی‌های کلیدی را که باید هنگام انتخاب توپ فوتبال اصل در نظر داشته باشید، تجزیه کرده‌ایم. رایج‌ترین توپ‌های فوتبالی که با آنها روبرو می‌شوید، توپ‌های مسابقه و توپ‌های تمرینی هستند. توپ‌های که در میادین رسمی مسابقات استفاده می‌شوند باید از استانداردهای جهانی اندازه، وزن و شکل پیروی کنند. توپ‌های تمرینی برای تمرین و استفاده تفریحی در محیط‌های مختلف طراحی شده‌اند. آنها همچنین دوام بیشتری دارند؛ زیرا به طور خاص برای استفاده طولانی‌مدت ساخته شده‌اند. در ادامه ویژگی‌های یک توپ فوتبال اصل را بیان می‌کنیم. 

  نحوه انتخاب توپ فوتبال اصل

  1. جنس مواد بکار رفته در ساخت توپ فوتبال

  توپ‌های فوتبال از دو قسمت اصلی تشکیل شده‌اند: روکش و هسته داخلی. روکش توپ آن چیزی است که بیرون توپ و پانل‌های آن را می‌پوشاند، درحالی‌که هسته داخلی محفظه‌ای در داخل توپ است که هوا را نگه می‌دارد. هرکدام را می‌توان از چندین ماده مختلف ساخت. پانل‌ها تکه‌های به شکل هشت ضلعی هستند که در قسمت بیرونی توپ‌های فوتبال دیده می‌شوند. توپ‌های رسمی مورد تأیید فیفا شامل 32 پنل هستند، اما برخی از توپ‌های فوتبال دیگر شامل 26 و 18 پنل است. روکش‌ها از (پلی‌وینیل کربنات) یا (پلی‌اورتان) یا ترکیبی از هر دو  PVC/PU و یا چرم مصنوعی ساخته شده‌اند. توپ‌های ساخته شد از پی‌وی‌سی معمولاً ارزان‌تر هستند و از بیرون سخت‌تر و بسیار بادوام است. توپ‌های ساخته شده از پلی‌اورتان معمولاً از نظر کیفیت بالاتر، نرم‌تر و واکنش‌پذیرتر از توپ‌های PVC است. توپ‌های چرم مصنوعی نیز برای بالاترین سطح بازی یا مسابقات حرفه‌ای طراحی شده‌اند، زیرا کنترل بیشتری از توپ را به بازیکنان ارائه می‌دهند. توپ‌های ساخته شده از چرم دارای نوعی پوشش براق هستند تا به کاهش آسیب‌ها و خراش کمک کند.  هسته داخلی از لاتکس یا بوتیل ساخته شده است. هسته داخلی از جنس لاتکس، نرم‌تر است و بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای آن را ترجیح می‌دهند. هسته داخلی از جنس بوتیل، دارای احتباس هوای بسیار بیشتری هست و باید کمتر از توپ‌های دارای هسته داخلی لاتکس باد شوند.

  2.  اندازه توپ هابی فوتبال

  توپ‌های فوتبال در چهار سایز مختلف وجود دارند. باید بدانید که اندازه مناسب برای شما معمولاً به سن شما بستگی دارد. اما ممکن است اندازة توپ فوتبال از لیگی به لیگ دیگر متفاوت باشد، بنابراین بهتر است قبل از خرید با یک مربی در مورد محدودیت‌های اندازه توپ مشورت کنید.

  •         توپ‌های فوتبال سایز 1 که به‌عنوان توپ‌های مینی فوتبال یا توپ‌های مهارتی نیز شناخته می‌شوند، برای بهبود حرکت پا یا فقط برای سرگرمی استفاده می‌شوند.
  •         توپ‌های فوتبال سایز 3 کوچک‌ترین نوع توپ رسمی هستند و در هنگام بازی برای کودکان زیر 8 سال استفاده می‌شود.
  •         توپ‌های فوتبال سایز 4 در هنگام بازی برای کودکان 8 تا ۱۲ساله استفاده می‌شود.
  •         توپ‌های فوتبال سایز 5 بزرگ‌ترین توپ رسمی و استاندارد برای همه بازیکنان بالای 12 سال است.

  3. سایر تغییرات

  درحالی‌که اکثر لیگ‌های فوتبال بزرگسالان از یک توپ رسمی با 32 پانل سایز 5 استفاده می‌کنند، انواع دیگری از توپ‌های فوتبال وجود دارد که ممکن است در هنگام خرید با آنها روبرو شوید.

  •         توپ فوتبال چمن مصنوعی برای مقاومت در برابر سایش بیشتر در زمین‌های چمن مصنوعی که سطح بازی خشن‌تری دارند، ساخته شده‌اند.
  •         توپ‌ فوتبال راگبی اغلب دارای اندازه 5 است، اما به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که برای سطوح سخت‌تر و یا زمین‌ها چمن‌ یک زمین فوتبال سرپوشیده برگشت کمتری داشته باشند.
  •         توپ فوتبال ساحلی دارای اندازه 5 است، اما سبک‌تر از توپ‌های رسمی فوتبال چمن هستند و معمولاً نرم‌تر هستند تا راحتی بیشتری را برای پاهای برهنه ایجاد کنند. آن‌ها معمولاً رنگ‌های روشن دارند تا در زمین‌های ساحلی شنی راحت‌تر دیده شوند و اغلب در صورت پرتاب شدن به اقیانوس در برابر آب نیز مقاوم هستند.
  •         توپ فوتسال سایز 4 است، اما وزن آنها معمولاً به‌اندازه یک توپ سایز 5 است. آنها معمولاً با جهش کمتر ساخته می‌شوند زیرا بازی روی سطح سخت در داخل سالن انجام می‌شود. توپ فوتسال گاهی اوقات دارای روکش نمدی یا جیر است که به تثبیت توپ در زمین‌بازی لغزنده کمک می‌کند.

  راهنمای خرید توپ فوتبال

  خرید توپ فوتبال از یک فروشگاه حضوری یا فروشگاه اینترنتی معتبر نیاز مند دانستن یکسری نکات است. برای مثال شما برای خرید توپ فوتبال باید بدانید کی خواهید از توپ در چمن مصنوعی استفاده کنید یا چمن طبیعی، قصد دارید سایز توپ چند باشد و ... نکاتی از این دست.

  شما همه ی این نکات و مطالب را می توانید با مطالعه ی یک مقاله ی جامع در رابطه با خرید توپ مطالعه کنید. این مطلب دقیقا همان چیزی است که قبل از خرید باید مطالعه کنید.

  نتخاب توپ فوتبال بر اساس جنس زمین

  همانطور که میدانید توپ های مختلفی برای زمین چمن های مختلق طراحی شده است برای مثال یک مدل توپ مناسب زمین چمن طبیعی است در صورتی که مدل دیگر برای زمین چمن مصنوعی طراحی شده است.

  انتخاب سایز توپ فوتبال

  سایز توپ فوتبال معمولا بر اساس سن افرادی که از توپ استفاده می کنند انتخاب می شود. زیرا هر چه سایز توپ بزرگتر می شود وزن و ابعاد آن نیز بیشتر می شود و آن توپ ممکن است برای کودکان مناسب نباشد. اگر شما نیز جزو بزرگسالان هستید و سن بالای 12 سال دارید توپ سایز 5 که بزرگترین سایز توپ در بین توپ های فوتبال می باشد برای شما توصیه می شود.

  برای کودکانی که میانگین 8 تا 12 سال سن دارند توپ فوتبال سایز چهار توصیه می شود. و برای کودکانی که زیر 7 سال سن دارند توپ سایز 3 مناسب است.

  سایز یک و دو توپ فوتبال نیز بسیار کوچک است و نمی توان از آن برای فوتبال بازی کردن استفاده کرد و بیشتر جنبه ی استفاده برای حرکات نمایشی دارد.

  قیمت توپ فوتبال

  همانطور که می دانید در روزگار امروز هر محصولی یک نوع اورجینال و یک نوع های کپی دارد که تفاوت کیفیتی نسبتا بالایی دارند. اگر شما نیز می خواهید به صورت حرفه ای فوتبال بازی کنید پیشنهاد می شود که حتما از توپ های فوتبال اورجینال و با کیفیت استفاده کنید. زیرا توپی با کیفیت پایین تر از کیفیت بازی هم کم می کند.

  شما اگر قصد خرید توپ ارزان دارید از 40 هزار تومان توپ موجود است تا 60 هزار تومان اما اگر واقعا می خواهید برای ورزشتان ارزش قائل شوید پیش نهاد می کنیم از توپ های باکیفیت بالاتر استفاده کنید. شما با اندکی هزینه بیشتر می توانید توپ های فوتبال بسیار عالی و با کیفیتی تهیه کنید.

  تشخیص کیفیت توپ فوتبال

  یکی از بهترین روش هایی که می توانید برای تشخیص کیفیت توپ از آن بهره بگیرید نحوه ی دوخته شدن قسمت های مختلف توپ به یکدیگر است. در توپ های با کیفیت هیچ اثری از جای دوخت یا بیرون زدگی قسمتی از توپ دیده نمی شود.

  توپ های دوخته شده کیفیت بسیار بالاتری از توپ های چسب شده دارند و مقاومت بالاتری دارند. اگر مشاهده کردیدید که توپی برای اتصال تیکه هایش از چسب استفاده کرده است بدانید کیفیت بالایی ندارد.

  تکه های توپ نیز در نحوه ی بازی شما بسیار تاثیر گذار است توپ هایی که از 8 تا 33 تکه دارند توپ هایی استاندار هستند.

  نکات جالب در رابطه با تیکه های توپ

  • هرچه تکه های توپ کمتر باشد توپ سریع تر حرکت می کند.
  • تکه های بیشتر در توپ تاثیر زیادی بر روی کنترل توپ فوتبال دارد
  • سعی کنید از توپ هایی استفاده کنید که به صورت میانگین حدود 18 تکه داشته باشند تا هم کنترل خوبی را به شما بدهند و هم سرعت حرکت بالایی داشته باشند.

  اهمیت وزن توپ فوتبال

  یکی از مهم ترین نکات در خرید توپ فوتبال توجه به وزن آن است. توپی که بسیار سفت است مطمنا کیفیت پایینی دارد و روی بازی شما تاثیر بسیار بدی می گذارد. توپ های سفت معمولا بسیار خشک هستند.

  خرید توپ فوتبال

  در مجموع اگر شما نیز قصد خرید توپ فوتبال را دارید پیشنهاد می کنیم که از توپ های فوتبال با کیفیتی که فروشگاه اینترنتی چارسونت برای شما عزیزان تدارک دیده است دیدن کنید و با بررسی قیمت و مشاهده ی تصاویر یک خرید استثنایی را تجربه کنید.

  آخرین بروزرسانی : 07مهر1401 - شماره 14010010

 • توپ والیبال
  توپ والیبال

  خرید توپ والیبال اصل همراه با راهنمای خرید 

  امروزه والیبال یکی از ورزش‌های پرطرفدار در جهان به شمار می آید. هیچ کس نمی تواند این موضوع را نفی کند که مهمترین بخش ورزش والیبال ، توپ آن است. والیبال در اواخر قرن 1800 ساخته شد و بدیهی است که همواره توپ والیبال از ارکان مهم این ورزش به شمار می رود.  چه در یک تیم حرفه ای والیبال باشید و یا تنها به والیبال علاقه مند باشید باید بدانید که یادگیری و مهارت بالا در نحوه مانور دادن و کنترل توپ والیبال هدف اصلی هر بازیکنی در این ورزش است. چالش برانگیزترین و لذت بخش ترین قسمت بازی استفاده از توپ و مسلط شدن به آن است. در این مقاله توضیحات کاملی را درباره انواع توپ والیبال، و تفاوت های توپ والیبال داخل سالن با توپ والیبال ساحلی را بیان می کنیم.

  توپ والیبال

  تاریخچه توپ والیبال

  ورزش والیبال توسط شخصی به نام ویلیام جی مورگان در سال 1895 ابداع شد، در آن زمان، تعدادی توپ والیبال برای انتخاب وجود داشت اما آنها دقیقاً برای ورزش والیبال ساخته نشده بودند. بنابراین یک توپ والیبال  مناسب مورد نیاز بود که بتواند حرکات مختلف بازیکنان را برای مدیریت توپ پشتیبانی نماید. توپ والیبال مورد نظر ویلیام جی مورگان می بایست سبک بوده تا در هوا نگه داشته شود و از طرفی نباید آنقدر سبک باشد که به راحتی توسط باد جابه جا شود. در آن زمان هیچ توپی وجود نداشت که کاملاً مطابق با خواسته ی مورگان باشد. در ابتدا بازیکنان و تیم ها از توپ های والیبالی استفاده می کردند که ساخته شده از لایه ی توپ بسکتبال بود. با این حال به این نتیجه رسیدند که لایه ی توپ بسکتبال به دلیل کمبود وزن در هوا بسیار کند است. برخی از بازیکنان سعی کردند با تعویض توپ بسکتبال از توپ های موقت استفاده کنند. این مورد نیز خیلی خوب کار نکرد زیرا توپ ها برای حفظ هوای مورد نیاز برای جایجایی بسیار سنگین بودند.

  توپ والیبال - 2

  توپ والیبال استاندارد

  پیکربندی اولیه توپ والیبال  شامل یک لایه لاتکس بود که از ماده ای شبیه به لاستیک دوچرخه ساخته شده بود. لایه دوم سفیدی روی لایه لاتکس را احاطه کرده بود. و لایه سوم که همان لایه نهایی بود، از چرم دور توپ دوخته شده بود. چیزی که در توپ های والیبال تغییر کرده است، پانل بیرونی این توپ هاست. در اصل پوشش بیرونی چرمی با ساختار 18 پانل به لایه داخلی دوخته می شد. به توپ های والیبال قدیمی نگاه کنید، این توپ ها دارای ظاهری بسیار تمایز هستند ، شاید اولین چیزی که برای شما جالب باشد حک شدن آرم ها و رنگ های مختلف روی این توپ بوده است که البته با داشتن پانل های فراوان توپ کار آسانی بوده است. در سال 2008 و با شروع بازهای المپیک ظاهر توپ های والیبال تغییر کرد؛ که انگیزه ی اصلی این تغییر بازی های المپیک بود که آن سال برگزار می شد.  

  میکاسا پیشرو در دنیای ورزش والیبال بوده و توپ والیبال اصل میکاسا در جهان شناخته شده است. این برند در سال 2008 طراحی جدیدتری از توپ والیبال را به نمایش گذاشت، که امکان تماس بهینه دست با توپ را فراهم می کرد. این طرح جدید دارای 8 پنل بود. پس از آزمایش، ثابت شد که توپ جدیدتر با پنل کمتر، دقت بیشتری را به بازیکنان ارائه می دهد. جالب اینجاست که این اولین باری بود که طراحی توپ والیبال در طول تاریخ 100 ساله خود در این ورزش تغییر کرد. از سال 2008 تا کنون توپ های مدرن تری طراحی و ساخته شده است.

  توپ والیبال - 3

  توپ والیبال ساحلی

  وقتی صحبت از والیبال به میان می‌آید، محیط انجام این ورزش نیز اهمیت پیدا خواهد کرد. همانطور که می دانید توپ های والیبال داخل سالن در محیط باز مانند ساحل شنی کاربردی نخواهد داشت. هر دو نوع محیط داخل سالن و ساحل شنی در ورزش والیبال نیاز به توپ مخصوص خود و همچنین تجهیزات متناسب با آن محیط دارند. اگر در حال انجام ورزش والیبال هستید، مهم است که با تجهیزات مناسب تمرین کنید، که این شامل توپی است که برای  استفاده در محیط مورد نظر شما طراحی شده است. انتخاب صحیح نوع توپ می تواند کل بازی شما را تحت تاثیر قرار دهد و برای شما یک برگ برنده برای پیروزی در آن مسابقه شود. توپ والیبال ساحلی از نظر اندازه کمی بزرگتر از توپ های داخل سالن است و همچنین دارای بافت خشن تری می باشد. این پوشش کاملاً مطابق با نیازهای فضای باز در ورزش والیبال ساحلی است.

  توپ والیبال ساحلی

  تفاوت والیبال ساحلی و توپ والیبال

  تفاوت عمده ی والیبال ساحلی و توپ والیبال داخل سالن به میزان psi آنها برمی گردد. تفاوت در psiبه دلیل سطحی است که توپ باید در آن کارایی خود را حفظ کند. شن و ماسه بسیار متفاوت از کفپوش داخل سالن است.

  مشخصات توپ والیبال

  توپ والیبال ترکیبی از دو یا سه رنگ مختلف هستند یا می توانند کاملا سفید باشند. به طور کلی در ورزش والیبال دو نوع سبک مختلف وجود دارد: جوانان و بزرگسالان.

  •         توپ والیبال جوانان برای استفاده در محیط داخل سالن دارای اندازه ی 63 تا 65 سانتی متر و وزن 260-280 گرم است. فشار داخلی این توپ ها 4.3 psi یا 0.30 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنظیم شده است.
  •         توپ والیبال بزرگسالان  برای استفادهدر محیطداخل سالن دارای اندازه ی 65 تا 67 سانتی متر و وزن 260 تا 280 گرم است .  psi آنها 4.3 تا 4.6 یا 0.3 تا 0.325 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

  مشخصات توپ والیبال 

  هنگام نگاه کردن به اعداد، تفاوت زیادی بین حجم توپ والیبال مشاهده نمی کنید، اما برای سبک های مختلف بازی بزرگسالان در مقابل جوانان، این اندازه ها قابل توجه هستند. به یاد داشته باشید که جوانان باید بتوانند توپ را با کف دست در دست بگیرند و آن را روی تور بفرستند. داشتن اندازه کمی کوچکتر، با psi کمتر می تواند به طور قابل توجهی به آنها در انجام این کار کمک کند. حتما متوجه شده اید که هر دو توپ بسیار ساده و سبک هستند. این برای سهولت حرکت توپ ها در طول یک بازی پر انرژی بوده که زمان بندی در آن بسیار مهم است.

  استانداردهای توپ والیبال ساحلی

  در بازی والیبال ساحلی عناصر زیادی در فضای باز وجود دارد، و توپ باید در شرایط جوی متفاوتی قرار بگیرد که مانند محیط داخل سالن نیست. شرایط جوی مانند گرمای خورشید، اشعه ماوراء بنفش، شن و ماسه و ... اینها نیاز psi  یا همان فشار داخلی این توپ ها را کاملاً تغییر می دهند.

  •          توپ های والیبال ساحلی دارای اندازه ی بین 66 تا 68 سانتی متر است ، همچنین جرم کلی آنها 260 تا 280 گرم است . میزان  psi در توپ والیبال ساحلی روی 2.5 تا 3.2 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنظیم شده است.

  توپ والیبال خوب

  انواع توپ والیبال خوب را در این بخش از مقاله بررسی خواهیم کرد. تمام بازیکنان حرفه ای توپ های والیبال مورد علاقه خود را دارند. توپ های والیبال حرفه ای برای راحتی، سهولت بازی و مدیریت خوب محیط طراحی شده اند. در اینجا دو ​​توپ برتر والیبال داخل سالن و تاریخچه آنها آورده شده است.

  1.     تاچیکارا یک شرکت ژاپنی است که برای اولین بار در سال 1915 تاسیس شد. آنها به طور کلی در تجهیزات ورزشی تخصص دارند، اما تخصص اصلی این برند تولید توپ والیبال خوب است. در واقع، این چیزی است که آنها بیشتر به آن معروف هستند. برند تاچیکارا، توپ رسمی والیبال زنان NAIA و والیبال رسمی چین، اقیانوسیه، آفریقا، کانادا و اروپا هستند. آنچه در مورد توپ والیبال تاچیکارا مورد توجه است، توجه به سبک بازی لمسی و نحوه عملکرد کامل پوشش بیرونی برای مدیریت دقیق توپ در طول یک بازی پر انرژی است.

  توپ والیبال تاچیکارا

  2.    میکاسا ، توپ‌های والیبال میکاسا توپ‌های رسمی است که توسط FIVB در مسابقات جهانی استفاده می‌شود. همچنین در بازای های المپیک 2012 و 2016 لندن به عنوان توپ رسمی مسابقات والیبال استفاده شد. طراحی توپ والیبال میکاسا 8 پنلی است که دارای فرورفتگی های آیرودینامیکی خاصی در سراسر بدنه بیرونی خود می باشد. این فرورفتگی ها کار با توپ را بسیار آسان تر می کند. برند Mikasa بر ارتقای بازی به سطح بالاتر تمرکز دارد. توپ های ساخته شده در این شرکت دارای یک پوشش انحصاری میکرو فیبر است که نرم و دارای مرکز نایلونی است.

  توپ والیبال میکاسا

  3.     مولتن ، توپ والیبال مولتن اصلبه ترتیب از سال 1997 و 2001 توپ های رسمی مسابقات تیم های ملی ایالات متحده و تیم های جوانان جهان بود . آنها همچنین در بسیاری از بازی های کنفرانس دانشگاهی مختلف استفاده می شود. از ویژگی های توپ والیبال مولتن کنترل فوق العاده آن است. همچنین ساختار این توپ های والیبال باعث افزایش پایداری آن در هنگام پرواز و دید می شود. چیزی که توپ والیبال مولتن را متفاوت می کند این است که این توپ با توانایی به حداکثر رساندن جریان هوای اطراف خود در هنگام پرواز ساخته شده است و همچنین به راحتی در دست قرار می گیرد .

  توپ والیبال مولتن

  توپ های برتر والیبال ساحلی

  توپ های والیبال ساحلی به گونه ای متفاوت طراحی شده اند تا با محیط بیرون سازگار شوند. توپ ها به طور قابل توجهی بزرگتر از توپ های داخلی هستند و psi پایین تری دارند. جرم این دو به طور کلی یکسان است. در اینجا دو برند برتر در تولید توپ های والیبال ساحلی را معرفی می کنیم.

  1.      میکاسا : یکی از بهترین برندهای توپ والیبال ساحلی است. توپ والیبال میکاسا دارای پوشش کامپوزیت نرم بوده و همچنین توپ رسمی بازی های FIVB است. چیزی که توپ والیبال ساحلی میکاسا را بسیار منحصر به فرد می کند طراحی 10 پانلی و بهبود مقاومت در برابر آب است. همچنین دارای پشتی پارچه ای دوتایی است که کمک می کند تا شکل خود را در طول بازی با شدت بالا حفظ کند.
  2.      ویلسون: ویلسون توپ والیبال دیگری است که به طور خاص برای ساحل و چمن ساخته شده است. دارای نوعی پوشش بیرونی می باشد که نسبت به سایر سبک ها در برابر رطوبت و کثیفی بسیار مقاوم تر است. این چرم به لطف ساختار کامپوزیت میکروفیبر ویلسون قادر به مقاومت در برابر کدر شدن است. همچنین دارای روکش 18 پنلی است که برای دقت و جزئیات با دست دوخته می شود. و می تواند تقریباً هر بازی در فضای باز را که می خواهید اجرا کنید، پشتیبانی کند.

  چیزی که در مورد توپ های والیبال ساحلی باید بدانید این است که آنها با مقاومت اضافی در برابر عناصر فضای باز ساخته شده اند. این امر نه تنها مانور دادن آنها را در فضای باز آسان تر می کند، بلکه عمر توپ را برای مدت طولانی تری حفظ می کند .

  توپ والیبال اصل از چه موادی ساخته می شود؟

  چیزی که توپ والیبال اصل را از توپ های مشابه متمایز می کند، موادی است که از آن ساخته شده است. مواد با کیفیت پایین تر باعث ایجاد توپ های با کیفیت متوسط ​​می شود. اگر به توپ‌هایی تایید شده توسط FIVB یا سایر سازمان‌های حرفه‌ای حامی این ورزش نگاه کنید، متوجه می‌شوید که آنها دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. به طور کلی، سه قسمت مختلف در توپ والیبال وجود دارد:

  توپ والیبال اصل

  1. پوسته بیرونی : معمولاً پوسته بیرونی از چرم مرغوب یا یک چرم مصنوعی با کیفیت بالا ساخته شده است. توپ های والیبال داخل سالن از پانل های مختلفی ساخته شده اند که به صورت ایمن به آستر داخلی چسبانده شده اند. چسباندن پانل ها به آستر داخلی موجب  صاف تر شدن درزها می شود. اگر درزها ناهموار باشد، در زمان برخورد توپ به کف سالن باعث می شود به طور سنگینی به زمین برخورد کند، و توپ در جهت غیرمنتظره‌ای منحرف شود. در واقع  صاف بودن لایه ی بیرونی توپ والیبال داخل سالن برای اطمینان از حرکت توپ به شکل پیش‌بینی شده است تا بازیکن بتواند با آن کار کند. این در حالی است که وقتی صحبت از والیبال ساحلی به میان می‌آید، اگر از نزدیک به توپ نگاه کنید نخ ها و سوراخ ها و نحوه چسباندن آن را با پانل ها خواهید دید. در یک والیبال ساحلی، نرمی و لطافت از اولویت بالایی برخوردار نیست.
  2.      هسته :  هسته معمولا از لاستیک ساخته می شود. دلیل این امر وزن بسیار سبک آن است و به یاد داشته باشید که بیشتر توپ های والیبال در محدوده وزنی 260 تا 280 گرم قرار می گیرند. در واقع فضای این موضوع به توپ اجازه می‌دهد راحت‌تر و روان‌تر در هوا پرواز کند، همچنین به بازیکنان این توانایی را می‌دهد که به راحتی با توپ کار کنند و فشار روی عضلات بدن بازیکن نیفتد.
  3.      پانل ها : در گذشته نمای بیرونی یک توپ والیبال دارای 18 پانل در اطراف آن بود. توپ های رسمی بازی های المپیک و سایر لیگ های حرفه ای سه رنگ هستند و دارای 8 پنل می باشند. دلایل مختلفی برای وجود پانل ها وجود دارد اما آنچه مهم است تأثیر آنها  در استحکام توپ است.

  آخرین بروزرسانی : 04شهریور1401 - شماره 14010002

 • توپ بسکتبال
  توپ بسکتبال
 • توپ هندبال
  توپ هندبال
 • توپ تنیس
  توپ تنیس
 • توپ بدمینتون
  توپ بدمینتون
 • توپ اسکواش
  توپ اسکواش
 • توپ پینگ پنگ
  توپ پینگ پنگ
 • توپ واترپولو
  توپ واترپولو
 • لوازم جانبی توپ
  لوازم جانبی توپ
در صفحه
نمایش 1 - 24 از 447 آیتم
نمایش 1 - 24 از 447 آیتم

تاریخچه ی توپ

مردم از زمان های قدیم از توپ ها به عنوان وسایلی برای سرگرمی و تفریح استفاده میکردن،اوایل سال قرن 16 را میتوان زمان رایج شدن توپ های ورزشی در بین مردم دانست.

توپ های ورزشی در حدود 3 قرن قبل از میلاد به وجود امدن اما شواهد نشان می دهد که قبل از آن هم عده ای از جوامع از توپ برای سرگرم کردن خود استفاده می کردند.

تقریبا می توان چینی...

بیشتر

فیلتر

برند
بیشتر ... کمتر ...
قیمت
رنگ
بیشتر ... کمتر ...
سایز
کیفیت
امکان خرید حضوری
فیلتر

منو